Aktualności

Kategoria: Aktualności  Case study 

Chcąc oszczędzać pracownik niemal doprowadził do pożaru w firmie


W firmie produkującej perfumy doszło do zdarzenia niepożądanego, z linii produkcyjnej pracownikowi spadły perfumy i potłukły się. Zgodnie z zasadami reagowania na takie wycieki, Pracownik skorzystał z apteczki środowiskowej znajdującej się w pobliżu.

 

Użył rękawa sorbentowego, bo akurat był on na samej górze zestawu. Wszystko by się dobrze potoczyło, gdyby nie to, że pracownik miał w głowie hasło codziennie powtarzane przez kierownictwo „oszczędzamy zarabiamy”. W myśl tej zasady pracownik zużyty częściowo rękaw sorbentowy włożył z powrotem do apteczki środowiskowej.

 

 

Przegląd apteczek środowiskowych uratował sytuację

Kilka dni później robiłam w tej firmie przegląd apteczek środowiskowych. Kiedy otworzyłam jedną z nich - od razu poczułam zapach perfum i się zaniepokoiłam, gdyż sorbenty nie mają odczuwalnego zapachu, a już na pewno nie pachną perfumami.

 

Dodatkowo okazało się, że sorbenty w środku były już ciepłe! Nie można wkładać zużytego sorbentu do czystych, bo może dojść do samozapłonu!

 

Nikt nie przeszkolił pracowników z reagowania na wycieki chemiczne. Nie mieli oni pojęcia, że z pozornie małego incydentu - rozlaniu małej ilości perfum mogła spłonąć firma!

 

 

Dlatego tak niezwykle ważna jest edukacja pracowników. Szkolenia z reagowania na wycieki chemiczne uczą pracowników co robić w przypadku zdarzenia niepożądanego. Nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praktyczna jest kluczowa przy tego typu szkoleniach.

 

Inwestując w szkolenia z reagowania dla swoich pracowników:

  • Spełnisz wymogi prawne i unikniesz płacenia kar finansowych.

  • Twoi pracownicy poznają zasady reagowania na wycieki chemiczne.

  • W sytuacji awaryjnej zminimalizujesz zdarzenia niepożądane.

  • Stworzysz bezpieczne miejsca pracy.Ta sytuacja pokazuje, że nie wystarczy samo posiadanie sprzętu, ale kluczowe są umiejętności! Oszczędzanie na edukacji pracowników może doprowadzić do olbrzymich strat. Sytuacje niepożądane wcześniej lub później wystąpią w niemal każdej firmie. Warto być do nich przygotowanych, aby jak najbardziej zminimalizować ich skutki.Skorzystaj ze specjalistycznego szkolenia - “Reagowanie na wycieki chemiczne”, aby zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy. Wejdź na: https://www.subscribepage.com/reagowanienawycieki

Kategorie:

Kontakt

Masz pytania? Doradzimy na pewno