Aktualności

Kategoria: Aktualności  Case study 

Zestawy do usuwania wycieków pełne sorbentów i znikające ręczniki papierowe


Firma na wysokim poziomie świadomości środowiskowej. W wielu miejscach w organizacji znajduje się dużo apteczek środowiskowych (sorbentów). Zastanawiające jest jednak to, że każdy z nich wygląda jakby był nigdy nie używany.

 

Czy w tej firmie nie występują wycieki substancji?

Z jednej strony można pomyśleć, że  wycieki w ogóle nie występują…  Ale prawda jest zdecydowanie inna. Po zbadaniu sytuacji okazało się, że w przypadku wycieków pracownicy używali zwykłych ręczników papierowych, a zestawy z sorbentami stały obok nietknięte.

 

Wielu organizacjom wydaje się, że samo wyposażenie firmy w odpowiednie narzędzia wystarczy.

 

Ale jeżeli pracownicy nie będą wiedzieli, w jaki sposób używać sorbentów i do czego one służą, to możemy wprowadzić nawet najlepsze rozwiązania, ale one i tak nigdy nie będą stosowane.

 

Dlatego mówię głośno: → EDUKACJA, i jeszcze raz EDUKACJA! ←

 

Jedynie szybka reakcja jest w stanie zapobiec poważnym konsekwencjom wycieków chemicznych. Jest ona możliwa tylko wtedy, kiedy do zdarzenia jesteśmy odpowiednio przygotowani. Dlatego stworzyłam szkolenie, które w sposób ciekawy pomoże Ci  zadbać o bezpieczeństwo w Twojej firmie.

 

 

Dzięki szkoleniu z reagowania na wycieki chemiczne pracownicy m.in:

  • dowiadują się, jak w sposób bezpieczny pracować z materiałami niebezpiecznymi, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia wycieków i wypadków.
  • poznają, jakie działania ratownicze należy podjąć, jeśli dojdzie do zalania oczu, twarzy lub zapalenia się odzieży na pracowniku. Dzięki temu skutecznie udzielą pomocy sobie lub innym.

 

Ta sytuacja ponownie pokazała mi, że nawet w firmie na wysokim poziomie, inwestującej w ochronę środowiska kluczowe jest przeszkolenie pracowników. Kupowanie apteczek środowiskowych bez przeszkolenia pracowników z ich używania to jak kupowanie nowego samochodu nie posiadając prawa jazdy…

 

→  Szkolenie jest częścią składową zapobiegania awariom zgodnie z ISO 14001:2015 rozdz. 8.2. 

 

Kategorie:

Kontakt

Masz pytania? Doradzimy na pewno