Aktualności

Kategoria: Aktualności  Case study 

Czy można wysadzić firmę w powietrze, nie mając na ten temat zielonego pojęcia?


Firma z branży spożywczej zarządzana przez Pana Krzysztofa, na pozór idealnie przygotowana do magazynowania materiałów niebezpiecznych. Na wyposażeniu m.in.: szafy, wanny wychwytowe i urządzenia awaryjne.


Czy wystarczy zapewnić odpowiednie wyosażenie, by bezpiecznie przechowywać materiały niebezpieczne?

Kiedy otwarłam jedną z szaf w magazynie, to doznałam szoku! Substancje wprawdzie pięknie i równo poukładane od najmniejszej do największej butelki według kryterium: wielkość opakowania. Dodam - opakowania były otwarte. 

 

Po szybkiej analizie okazało się, że część z magazynowanych produktów była łatwopalna, a część to utleniacze, czyli materiały niezgodne, które nie powinny być razem magazynowane. Tylko szczęście uratowało ich przed potężną eksplozją…


Niby coś tam o magazynowaniu materiałów niebezpiecznych pan Krzysztof wiedział… Orientował się do czego służą szafy i wanny wychwytowe, i że dobrze jest je mieć, ale o materiałach niezgodnych i budowaniu klimatów branżowych to już nie wiele słyszał.


Analizy kart charakterystyki go przerażają, a klimaty branżowe to całkiem nowe dla niego określenie. Wydaje mu się, że nie będąc chemikiem nigdy nie będzie potrafił się tego nauczyć!

 

Gdzie szukać wiedzy na temat magazynowania materiałów niebezpiecznych?

Udało mi się go przekonać, że to nie prawda. Podczas warsztatów, na które przyszedł, zdobył wiedzę nie tylko teoretyczną, ale też praktyczną. Zrozumiał, jak ważną kwestią jest współmagazynowanie oraz dowiedział się, jak wprowadzić zmiany w swoim magazynie.

 

 

Dzięki warsztatom online Pan Krzysztof:

  • oszczędził czas, który musiałby poświęcić na samodzielnie szukanie wiedzy dot. lokowania materiałów niebezpiecznych.
  • poznał przydatne narzędzia, które ułatwiły mu codzienną pracę i oszczędzają frustracji oraz stresu.
  • dzięki praktycznej formie warsztatów potrafił nową wiedzę wykorzystać bezpośrednio po ich ukończeniu.
  • i przede wszystkim - poprawił bezpieczeństwo w swoim magazynie!

Jak widzisz - zdobywanie nowej wiedzy dotyczącej magazynowania materiałów niebezpiecznych nie jest przeznaczone tylko dla chemików. Można ją pozyskać online, w przystępny i praktyczny sposób! 


Bez wiedzy nawet najlepiej wyposażony magazyn nie będzie bezpieczny.


Najbliższe warsztaty: Magazynowanie Materiałów Niebezpiecznych - jak ulokować materiały w przestrzeni magazynowej, aby nie wchodziły ze sobą w reakcje?” już 8 lipca 2022!


Zapisz się i zarezerwuj swoje miejsce: https://www.subscribepage.com/magazynowanie_2

Kategorie:

Kontakt

Masz pytania? Doradzimy na pewno