Niewidzialna bariera może być winowajcą uszkodzeń oczu
Miejscem zdarzenia tym razem mojej historii jest zakład przemysłu ciężkiego, który spełniał na pierwszy rzut oka wszystkie normy dotyczące urządzeń awaryjnych. Zarówno ich ilość, jak i rozmieszczenie były prawidłowe. Pracownicy wiedzieli również, że należy je testować.
Co jeszcze może pójść nie tak w razie wypadku?
Niestety to nie wystarczyło. Doszło do zalania oczu jednej z pracownic. Pomoc została jej udzielona bardzo szybko przy użyciu myjki do oczu. Pomoc nie została skutecznie udzielona, ponieważ pracownica nosiła soczewki… o czym nikt nie wiedział.
Pracodawca wysłał na szkolenia tylko osoby, których stanowiska były bezpośrednio powiązane z magazynowaniem materiałów niebezpiecznych. Nie miał pojęcia, że szkolenia są wskazane dla KAŻDEGO pracownika stykającego się z chemią.
Rozwiązaniem, które sprawdza się w takich sytuacjach jest specjalistyczne szkolenie dla firm: “Reagowanie na wycieki chemiczne.” Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej oraz jest składową zapobiegania awariom zgodnie z ISO 14001:2015, rodz. 8.2.
Dzięki szkoleniu:
- Spełnisz wymogi prawne i unikniesz płacenia kar finansowych.
- Twoi pracownicy poznają zasady reagowania na wycieki chemiczne.
- W sytuacji awaryjnej zminimalizujesz zdarzenia niepożądane.
- Stworzysz bezpieczne miejsca pracy.
W zapewnianiu bezpieczeństwa w firmie nie ma drogi na skróty
Dzisiejsza historia nam to dokładnie pokazuje. Aby unikać poważnych konsekwencji zdarzeń nieoporządanych, a co za tym idzie płacenia kar finansowych i odszkodowań, trzeba przeszkolić wszystkich pracowników.
Po więcej informacji serdecznie zapraszam na moje szkolenie z reagowania na wycieki chemiczne.
Szczegóły dotyczące szkolenia oraz możliwość dokonania rezerwacji znajduje się pod tym linkiem.
https://www.subscribepage.com/reagowanienawycieki
Kategorie:
- Aktualności (39)
- Podcast (11)
- Inne (2)
- Artykuły (8)
- Case study (20)