Aktualności

Kategoria: Aktualności  Case study 

Oparzenia 3 stopnia i sprawa w sądzie. Czy było można tego uniknąć?


Klasyczny przypadek, który skończył się tragicznie. Historia tym razem dotyczy urządzeń awaryjnych które są w firmie, ale nikt ich nie sprawdza.


Czy testowanie urządzeń awaryjnych jest potrzebne?

Przy przelewaniu materiałów łatwopalnych doszło to wywołania iskry. Zapaliła się odzież na pracowniku. Chciał on użyć prysznica awaryjnego, podbiegł do niego, niestety prysznic nie zadziałał!!!


Okazało się, że wcześniej inny pracownik zakręcił zawór wody i urządzenie było tzw. “suche”.


W wyniku tego zdarzenia doszło do bardzo poważnego uszczerbku na zdrowiu. Poważne oparzenia, długi pobyt w szpitalu i rehabilitacja. Sprawa skończyła się w sądzie. Pracownik otrzymał odszkodowanie, ale to nie przywróci mu zdrowia…


Przed tym wypadkiem uchroniłoby rutynowe testowanie urządzeń awaryjnych, na które łącznie, w ciągu miesiąca trzeba poświęcić raptem kilka minut.


Ale skąd wiedzieć o testowaniu ! skoro żaden pracownik nie ma nawet minimalnej wiedzy o magazynowaniu materiałów niebezpiecznych?  Pamiętaj, inwestowanie w wiedzę pracowników zwiększa bezpieczeństwo całej firmy.

 

 

Zadbaj o edukowanie pracowników na temat bezpiecznej pracy z materiałami niebezpiecznymi

Szkolenie “Magazynowanie Materiałów Niebezpiecznych - jak wyposażyć magazyn chemiczny łącząc wymagania prawne z praktycznym podejściem”. to najlepszy wybór, jakiego możesz dokonać w tym aspekcie.


Podczas szkolenia uczestnicy dowiadują się od czego zacząć temat magazynowania. Opowiadam o tym krok po kroku, w sposób zrozumiały i przystępny.

 

Dodatkowo przygotowałam dla Ciebie gratisowy film instruktażowy „Jak testować urządzenia awaryjne tj. natryski i myjki do oczu?”, który pokazuje krok po kroku jak robić to poprawnie.


Uczmy się na błędach innych, nie własnych i inwestujemy w bezpieczeństwo.


Zarezerwuj swoje miejsce na najbliższym szkoleniu 23 sierpnia. Liczba miejsc jest ograniczona, zostało ich tylko kilka!

Aby zapisać się na szkolenie proszę wysłać kartę zgłoszenia na adres: biuro@demag.com.pl  
 

Kategorie:

Kontakt

Masz pytania? Doradzimy na pewno