Aktualności

Kategoria: Aktualności  Case study 

“Trytytki” dobre na wszystko? Nie zawsze!


Zapraszam do kolejnej historii z serii case study, tym razem będzie ona dotyczyć remontu.

Pewna firma w branży chemicznej postanowiła wyremontować swój stary magazyn chemii. Zamówiła pełne wyposażenie, wymianę regałów, wentylację, nowe oznaczenia. Wszystko to, co powinien zawierać spełniający normy magazyn

 

Magazyn zmienił się nie do poznania. Remont się skończył i przyszedł czas na odbiór, na który zaproszono służbę BHP.

 

Ja również uczestniczyłam w tym odbiorze. Magazyn zrobił na mnie wielkie wrażenie, wyglądał naprawdę imponująco.

 

Wydawało się, że wszystko było tak, jak powinno to wyglądać… Natomiast służba BHP nie odebrała tego magazynu! Co było przyczyną?

 

Winowajcą okazały się regały! Posadzka była wyposażona w wannę wychwytową, powyżej były kratki i poustawiane na nich regały.

 

 

Regały były przymocowane do kratek “trytytkami”, czyli opaskami zaciskowymi.

 

Służba BHP powołała się na Rozporządzenie Ministra Pracy i polityki socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

W § 69.1 możemy przeczytać “Regały powinny mieć odpowiednią, wytrzymałą i stabilną konstrukcję oraz zabezpieczenia przed ich przewróceniem się”

 

Specjaliści odbierający magazyn stwierdzili, że “trytytki” absolutnie nie spełniają warunku stabilnej konstrukcji i z tego powodu nie odebrało magazynu.

 

Ani dostawca regałów, ani osoby składające zamówienie, ani projektanci magazynu - nikt nie zwrócił uwagi na brak odpowiedniego zabezpieczenia regałów.

 

Ta historia pokazuje, że magazyn może być świetnie zaprojektowany, wyposażony w sprzęt z najwyższej półki, ale jeśli nie zadba się o szczegóły, to pojawiają się problemy.

 

Chcesz poznać więcej takich historii i uczyć się na cudzych błędach (zamiast na swoich)? 

Przygotowałam ebook, w którym opisuję 15 historii z audytów. Pokazuję błędy, ich skutki i możliwe rozwiązania. Ucz się a cudzych błędach, nie swoich! Teraz możesz go odebrać bezpłatnie!

"Case Study. Pamiętnik audytora - czyli jakich sytuacji unikać w swojej organizacji": 

Odbierz ebook: https://sklep.demag.com.pl/ebook-case-study/ 

Kategorie:

Kontakt

Masz pytania? Doradzimy na pewno