Urządzenia osobiste dobre na kaca?
Znasz urządzenia osobiste do płukania oczu i twarzy?
Większość moim klientów bardzo je lubi. Mogą być one alternatywą do stacjonarnych myjek do oczu, kiedy nie ma dostępu do bieżącej wody. Są stosunkowo tanie, łatwo dostępne i proste w użyciu.
Dlatego bardzo się zdziwiłam, kiedy kilku moich klientów zrezygnowało z osobistych myjek do oczu. Zaczęłam pytać skąd takie decyzje. Odpowiedzi mnie zaszokowały.
Okazało się, że… pracownicy wypijali zawartość myjek!
Nasuwa się jedno pytanie: PO CO?!
Otóż wypicie soli fizjologicznej zawartej w myjkach doskonale sprawdza się do wypłukiwania alkoholu z krwii. Odkrycia dokonali młodzi pracownicy, którzy po długich weekendach szukali sposobu na oszukanie pracodawcy sprawdzających wszystkich alkomatem…
Z młodych pracowników przykład wzięli Ci nieco starsi i nagle myjki do oczu zaczęły znikać z prędkością światła.
Sprawa wyszła na jaw dzięki Paniom księgowym, które śledziły koszty i były bardzo zdziwione ilością zakupywanych myjek… Ostatecznie zamieniono osobiste myjki na stacjonarne i problem się skończył.
Sytuacja może nam się wydawać w pierwszym momencie śmieszna (i przerażająca za sprawą głupoty pracowników), ale tak naprawdę powodowała ona również zagrożenie dla zdrowia.
Jeśli doszłoby do zalania oczu, a myjka pracownika byłaby pusta, to mogłoby dojść do ciężkiego poparzenia twarzy i uszkodzenia oczu.
Wierzę, że jeśli pracownicy będą znali zasady bezpieczeństwa i poznają zagrożenia to zadbają o odpowiedni stan urządzeń awaryjnych. Nikt nie chce się świadomie narażać na utratę wzroku.
Dlatego edukacja jest tak istotna!
Zapraszam na specjalistyczne szkolenie dla firm z reagowania na wycieki chemiczne, które jest praktyczne i interesujące dla pracowników!
Podczas szkolenia:
✅ Spełnisz wymogi prawne i unikniesz płacenia kar finansowych.
✅ Spełnisz wymogi prawne i unikniesz płacenia kar finansowych.
✅ W sytuacji awaryjnej zminimalizujesz zdarzenia niepożądane.
✅ Stworzysz bezpieczne miejsca pracy.
Więcej o specjalistycznym szkoleniu dla firm z reagowania na wycieki chemiczne przeczytasz tutaj: https://www.subscribepage.com/reagowanienawycieki
Kategorie:
- Aktualności (39)
- Podcast (11)
- Inne (2)
- Artykuły (8)
- Case study (20)