Aktualności

Urządzenia osobiste dobre na kaca?


Znasz urządzenia osobiste do płukania oczu i twarzy? 

Większość moim klientów bardzo je lubi. Mogą być one alternatywą do stacjonarnych myjek do oczu, kiedy nie ma dostępu do bieżącej wody. Są stosunkowo tanie, łatwo dostępne i proste w użyciu. 

Dlatego bardzo się zdziwiłam, kiedy kilku moich klientów zrezygnowało z osobistych myjek do oczu. Zaczęłam pytać skąd takie decyzje. Odpowiedzi mnie zaszokowały. 

Okazało się, że… pracownicy wypijali zawartość myjek! 

Nasuwa się jedno pytanie: PO CO?!

Otóż wypicie soli fizjologicznej zawartej w myjkach doskonale sprawdza się do wypłukiwania alkoholu z krwii. Odkrycia dokonali młodzi pracownicy, którzy po długich weekendach szukali sposobu na oszukanie pracodawcy sprawdzających wszystkich alkomatem… 

Z młodych pracowników przykład wzięli Ci nieco starsi i nagle myjki do oczu zaczęły znikać z prędkością światła.

Sprawa wyszła na jaw dzięki Paniom księgowym, które śledziły koszty i były bardzo zdziwione ilością zakupywanych myjek… Ostatecznie zamieniono osobiste myjki na stacjonarne i problem się skończył. 

 

 

Sytuacja może nam się wydawać w pierwszym momencie śmieszna (i przerażająca za sprawą głupoty pracowników), ale tak naprawdę powodowała ona również zagrożenie dla zdrowia. 

Jeśli doszłoby do zalania oczu, a myjka pracownika byłaby pusta, to mogłoby dojść do ciężkiego poparzenia twarzy i uszkodzenia oczu. 

Wierzę, że jeśli pracownicy będą znali zasady bezpieczeństwa i poznają zagrożenia to zadbają o odpowiedni stan urządzeń awaryjnych. Nikt nie chce się świadomie narażać na utratę wzroku. 

Dlatego edukacja jest tak istotna! 

Zapraszam na specjalistyczne szkolenie dla firm z reagowania na wycieki chemiczne, które jest praktyczne i interesujące dla pracowników! 

Podczas szkolenia: 

✅ Spełnisz wymogi prawne i unikniesz płacenia kar finansowych.

✅ Spełnisz wymogi prawne i unikniesz płacenia kar finansowych.

✅ W sytuacji awaryjnej zminimalizujesz zdarzenia niepożądane.

✅ Stworzysz bezpieczne miejsca pracy.

 

Więcej o specjalistycznym szkoleniu dla firm z reagowania na wycieki chemiczne przeczytasz tutaj: https://www.subscribepage.com/reagowanienawycieki 

 
 
 

Kategorie:

Kontakt

Masz pytania? Doradzimy na pewno