Cudowne przemienienie sorbentów palnych w niepalne
Audyt w centrum logistycznym, magazyn materiałów budowalanych. Znajdował się tam cement, piasek, rozpuszczalniki oraz łatwopalna chemia budowlana.
Usuwanie wycieków - prawidłowe użycie sorbentów
Zapytałam klienta czym usuwa wycieki. Pan mi odpowiedział, że z przyjemnością mi pokaże jakich sorbentów używa.
Podchodzimy do wskazanego miejsca, a ja widzę w pojemniku trociny. Na pytanie, czy używa trocin do wycieków rozpuszczalników - pan odpowiedział, że tak. I podkreślił, że bardzo dobrze się palą….
Oczywiście poinformowałam Pana, że to niezgodność ! Nie możemy używać trocin do materiałów łatwopalnych, szczególnie jeśli używamy do tego szufli metalowej, która może wywołać powstanie iskry i pożar.
Pan się zasmucił, wziął wiaderko i szybko wybiegł z magazynu. Zastanawiałam się czy nie dostanę tym wiaderkiem po głowie... Ale pan wrócił z wiaderkiem pełnym piasku, wsypał do trocin i powiedział: “Teraz już będzie zgodność, bo to już sorbent niepalny”
Wprawił mnie w konsternację, nie wiedziałam co powiedzieć. Trudno było się z nim nie zgodzić, bo piasek się nie pali, wymieszany z trocinami również nie…
Taką sytuację miałam jedną w swoim życiu. Z jeden strony mnie rozśmieszyła, z drugiej zasmuciła, bo wiele osób nie ma pojęcia czym są sorbenty.
W opisanej firmie najbardziej nie brakowało sorbentów, ale WIEDZY. To od tego, co mamy w głowie zaczyna się świadome dbanie o bezpieczeństwo w firmie.
Dlatego zapraszam na szkolenia z reagowania na wycieki chemiczne
Dzięki niemu pracownicy m.in:
- dowiadują się, jak w sposób bezpieczny pracować z materiałami niebezpiecznymi, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia wycieków i wypadków.
- poznają, jakie działania ratownicze należy podjąć, jeśli dojdzie do zalania oczu, twarzy lub zapalenia się odzieży na pracowniku. Dzięki temu skutecznie udzielą pomocy sobie lub innym.
Dowiedz się więcej o szkoleniu: https://www.subscribepage.com/reagowanienawycieki
Kategorie:
- Aktualności (39)
- Podcast (11)
- Inne (2)
- Artykuły (8)
- Case study (20)