Aktualności

Kategoria: Aktualności  Case study 

Gorąca woda z urządzenia awaryjnego, czyli jak nieomal mogło dojść do tragedii?!


Czasem ciekawość może uratować komuś życie! Tak było w tym przypadku, podczas audytu środowiskowego w jednym z popularniejszych zakładów przemysłu ciężkiego – postanowiłam skontrolować działanie urządzeń awaryjnych do mycia oczu, twarzy oraz pryszniców bezpieczeństwa. Co prawda nie było to w zakresie moich obowiązków, ale nie byłabym sobą, gdybym tego nie sprawdziła. 

 

Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się w porządku. Niestety radość nie trwała zbyt długo, ponieważ z urządzenia zaczęła wypływać gorąca woda, około 70°C! W sytuacji zagrożenia, użycie tej wody przez pracownika może doprowadzić do powstania głębokich obrażeń! 

 

Jak niebezpieczny może być brak kontroli?  

 

W zaistniałej sytuacji cała instalacja była nieprawidłowo podpięta, co skutkowało pojawieniem się gorącej wody. Okazało się, że w wyniku niewiedzy nikt nie sprawdzał urządzeń awaryjnych. Nawet nie chcę sobie wyobrażać, jakby sie to skończyło, gdyby ktoś użył tego urządzania w razie wypadku przy pracy - skończyłoby się to tragicznie.

 

Nieoceniona jest edukacja pracowników, którzy ze szkolenia z reagowania na wycieki chemiczne dowiedzą się, jak należy przeglądać oraz testować urządzenia awaryjne! 

 

Dzięki szkoleniu z reagowania na wycieki chemiczne – nauczę Twoich pracowników m.in: 

  • Jak zgodnie z przepisami testować urządzenia awaryjne,

  • Na co zwrócić uwagę podczas testowania,

  • Kiedy urządzenie działa prawidłowo.

 

Samo posiadanie urządzeń awaryjnych nie świadczy o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Systematycznie należy je kontrolować, testować oraz przede wszystkim szkolić swoich pracowników w tym zakresie. Tylko dzięki temu możemy uniknąć tragedii! 

 

Już teraz skorzystaj ze specjalistycznego szkolenie - “Reagowanie na wycieki chemiczne”, aby zapewnić bezpieczeństwo w swojej firmie! Wejdź na: https://www.subscribepage.com/reagowanienawycieki

 

Kategorie:

Kontakt

Masz pytania? Doradzimy na pewno