Aktualności

Kategoria: Aktualności  Case study 

Urządzenia osobiste dobre na kaca?


To niestety jedna z najczęstszych historii, które zdarzają mi się podczas audytu. Znasz osobiste myjki do oczu i twarzy?

Większość moich klientów bardzo je lubi. Mogą być one alternatywą do stacjonarnych myjek do oczu, kiedy nie ma dostępu do bieżącej wody. Są stosunkowo tanie, łatwo dostępne i proste w użyciu.

Dlatego bardzo się zdziwiłam, kiedy kilku moich klientów zrezygnowało z osobistych myjek do oczu. Zaczęłam pytać skąd takie decyzje. Odpowiedzi mnie zaszokowały.

 

 

Okazało się, że… pracownicy wypijali zawartość myjek!

 

Nasuwa się jedno pytanie: PO CO?!

 

Otóż wypicie soli fizjologicznej zawartej w myjkach doskonale sprawdza się do wypłukiwania alkoholu z krwii. Odkrycia dokonali młodzi pracownicy, którzy po długich weekendach szukali sposobu na oszukanie pracodawcy, który sprawdzał trzeźwość alkomatem…

 

Sprawa wyszła na jaw dzięki Paniom księgowym, które śledziły koszty i były bardzo zdziwione ilością zakupywanych myjek… Ostatecznie zamieniono osobiste myjki na stacjonarne i problem się skończył.

 

Sytuacja może nam się wydawać w pierwszym momencie śmieszna (i przerażająca za sprawą głupoty pracowników), ale tak naprawdę powodowała ona również zagrożenie dla zdrowia.

 

Jeśli doszłoby do zalania oczu, a myjka pracownika byłaby pusta, to mogłoby dojść do ciężkiego poparzenia twarzy i uszkodzenia oczu.

 

Wierzę, że jeśli pracownicy będą znali zasady bezpieczeństwa i poznają zagrożenia to zadbają o odpowiedni stan urządzeń awaryjnych. Nikt nie chce się świadomie narażać na utratę wzroku.

 

Dlatego edukacja jest tak istotna!

 

Chcesz poznać więcej takich historii i uczyć się na cudzych błędach (zamiast na swoich)? 

Przygotowałam ebook, w którym opisuję 15 historii z audytów. Pokazuję błędy, ich skutki i możliwe rozwiązania. Ucz się a cudzych błędach, nie swoich! Teraz możesz go odebrać bezpłatnie!

"Case Study. Pamiętnik audytora - czyli jakich sytuacji unikać w swojej organizacji": 

Odbierz ebook: https://sklep.demag.com.pl/ebook-case-study/ 

 

Kategorie:

Kontakt

Masz pytania? Doradzimy na pewno